Blog

Günümüz Teknolojisinde Barkod Sistemi

Teknolojinin her geçen gün kendini geliştirmesi ile birlikte,  önceden yaparken zorlandığı işler kolaylaşmaktadır ve hızla kolaylaşmaya devam etmektedir. Üstelik buna bağlı olarak zamandan da büyük ölçü de tasarruf edilmektedir. Teknolojinin artması her alanda olduğu gibi barkod ve barkod sistemlerinde de büyük ölçüde yenilikler ve kolaylıklar getirmiş hatta getirmeye de devam etmektedir. Günümüz iş sektörlerinin […]

Hangi İşletmeler Yazar Kasalarını Değiştirecekler

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tüm yazar kasaların pos özellikli mobil yazar kasa olması mecburiyeti olmadığını belirterek, “Tüm yazar kasaların, POS özellikli mobil yazar kasa olmasının zorunlu hale getirilmesi söz konusu olmayıp, sadece seyyar banka POS’u kullanan mükelleflerin ve yol kenarı otopark işleten mükelleflerin, bu cihazlarının yerine EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanma […]

Barkod Okuyucu Nasıl Çalışır?

Barkod okuyucuların nasıl çalıştığı hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan videoyu izleyebilirsiniz, nasıl yapılır.net’in yayınladığı bu bilgilendirici video ile lazer barkod okuyucuların çalışma mantığını kolayca anlayabilirsiniz.

Barkod Sistemi Kuran Firmalar

Barkod sistemleri kesinlikle profesyonel firmalar ve uzman teknik personel tarafından kurulması gerekmektedir. Düşük maliyetle geçici kurulan sistemler zamanla daha pahalıya gelecek sorunlarla maliyeti yükselmekten ve pişmanlıktan başka bir işe aramayacaktır.

Piyasada barkod sistemi kurduğunu idda eden bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar bir yılını dahi doldurmadan ortadan kaybolmaktadır. Bunlar sadece bir kaç yere program kurmakla […]

Barkod Sistemi Nasıl Kurulur?

İşletmenize barkod sistemi kurmak için bir çok alternatif donanım ve yazılım bulunmakta, işletmelerin ihtiyaçlarına göre öncelikle barkodlu satış ve muhasebe otomasyonu entegreli bir yazılıma ( ZirvePOS Enterprise ) ihtiyaç vardır. İşletmenizdeki ürün sayınız az ise barkod okuyucuya dahi ihtiyaç duymadan direkt olarak yazılım üzerinden satış yapabilirsiniz.

İşletmenizdeki ürünlere barkod etiketi basabilmek için barkod yazıcı yada termal fiş […]

  • barkod-sistemi-haber
    Permalink Gallery

    2014′ten itibaren ticari belgelerde bulunması gereken bilgiler

2014′ten itibaren ticari belgelerde bulunması gereken bilgiler

Bilindiği üzere 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu geneli itibariyle 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girmişti. Ekonomik ve ticari yaşamın önemli unsurlarını düzenleyen söz konusu kanunun bazı maddelerinin yürürlüğe girmesi ise uyum sürecinin sancısız atlatılabilmesi için ertelenmişti.

1 Ocak 2014 tarihi itibariyle Yeni Ticaret Kanunu’nun önemli maddelerinden biri daha yürürlüğe giriyor. Yakın dönemde uygulamaya girecek olan, […]

Bilgisayar Nasıl Toplanır – Montaj Klavuzu

Teknopat’ın detaylı olarak bilgisayar montaj videosunu aşağıda bulabilirsiniz, videoda performans bilgisayarı baz alınarak örneklendirme yapılmıştır, siz alacağınız parçalara uygun olarak videoda bulunan montaj klavuzunu kendi parçalarınıza uygulayarak sağlıklı bir toplama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Web Tarayıcılarına Bulaşan Virüsleri Temizleme

Son günlerde bu virüslerden şikâyet eden kişisayısı hayli çoğaldı,bu konuda elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız.

Web tarayıcılarına bulaşan zararlılar bildiğimizden biraz daha farklı oluyor, bir trojan gibi klavyeden girdiğiniz bilgileri veya ekran görüntünüzü sızdırmıyor yada harddiskinize zarar vermiyor. Bu yazılımların asıl amacı reklâm, para kazanma veya web sitelerine girdiğiniz şifreleri sızdırmak olabiliyor.
Örneğin, tarayıcınızın ana […]

Elektrik Hattından İnternet ve Ağ

Uzun zamandır yurt dışında piyasada olan ve gerçekten profesyonel, profesyonelliğin yanında temiz ve kablo karmaşası olmadan elektrik hattı üzerinden internet yada ağ kurmayı çok basit hale getiren LiveWire teknolojisi Türkiye’de aktif olarak kullanıma sunuldu.

Teknoloji haberlerinde çok sık görünmeyen fakat hayat kurtarıcı niteliğinde olan bu sistem sayesinde işletmenizde yada evinizde çok basit bir şekilde ağ kurmanız, mevcut […]

Barkod Sisteminde Dev Kampanya!

Kampanya süresi sona ermiştir, diğer kampanya detayları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.