barkod_r1Uzun zamandır gelen talep ve aramalar doğrultusunda hemen hemen her gün karşılaştığımız soru yada internet aramalarında barkod sistemi maliyetibarkod sistemi fiyatları gibi sorular ile karşılaşıyoruz. Buna istinaden barkod sistemi maliyetleri nasıl hesaplanır ile ilgili kısa bilgilenirme yapmaya karar verdik.

Barkod sistemi maliyetleri standart olmayıp işletmeniz, kullanacağınız donanım, kablolama, işletme büyüklüğü, departman sayısı, yazılım özellikleri ve ihtiyaç duyulan modüller gibi bir çok kriter belirlenip fizibilite çalışması sonrasında sağlıklı bir biçimde maliyetlendirme yapılabilmektedir. Örneğin küçük bir işletme için verilen fiyatlar ile (yazılım için) orta yada büyük ölçekli bir işletmeye verilen fiyatlar farklılık göstermektedir, bu işletmeler arasında kullanılacak yazılımın özellikleri ve ihtiyaçlara cevap verebilme hususları değerlendirilerek yapılabilmektedir.

Piyasada 100TL ‘den 5.000TL ‘ye kadar fiyatlarda yazılım bulunmaktadır, kıyaslama yapılırken 100TL ‘lik yazılım ile 1000TL ‘lik yazılım arasında çok büyük özellik farkları bulunmaktadır, dolayısıyla piyasadan ucuza temin edilen yazılımların kısa vadede karlılık sağladığı düşünülsede tam tersi uzun vadede bir çok zarar ve mali kayıplara sebep olmaktadır.

Fiyat talebiniz esnasında, talepte bulunduğunuz yazılım firmanıza mutlaka net biçimde işletmenizde barkod sistemi ‘ni neden kullanacağınızı ve tam olarak bu sistemden ne beklediğinizi belirtmeniz, firmanıza doğru ve sağlıklı biçimde fiyatlandırma yapılmasını sağlayacaktır.

Etiketler: ,