Android Adisyon Sistemi

Young business woman isolated on white backgroundAndroid adisyon sistemi, restaurant ve bar gibi işletlemerde sipariş alımı esnasında yüksek maliyetli el terminali yada dokunmatik bilgisayarlar yerine, çok daha ucuz olan android işletim sistemli cep telefonu yada tablet cihazlar üzerinden sipariş alımı ve işlemesi için kullanılan bir sistemdir.

Ortalama el terminali fiyatlarının 2000TL üzerinde olduğu günümüzde sipariş alımı için kullanılan bu bu tarz sistemler çok yüksek maliyetlere yapılmaktadır, fakat android işletim sistemli cihazlarda durum çok farklı olup 100-150TL ortalama maliyetleri olan tablet cihazlar yada hali hazırda kullandığınız cep telefonları üzerinden müşteri siparişleri basit ve maliyeti çok düşük bir şekilde sipariş alınabilir.

Adisyon Sistemi Nasıl Çalışır?

GalaxyS4highresAndroid adisyon sistemi kullanıcı arayüzü basit, çok kısa süreler içerisinde öğrenilebilecek ve kullanılabilecek bir sistemdir, bu sistemde öncelikle garson “cep telefonu” yada “android tablet” üzerinden siparişi alır ve kayıt eder, kayıt işleminden sonra anlık olarak “mutfak” bölümündeki yazıcıdan sipariş fişi çıkar ve ürünün hazırlık aşamasına başlanır, akabinde anlık olarak “kasa” bölümündeki bilgisayara siparişin hangi masadan verildiği, masada kaç kişi oturduğu, siparişin tutarı gibi bilgiler kayıt edilir.

Müşteriye teslim edilecek ürünler hazırlandığı ve teslim aşamasına geldiği anda masaya yakın garsona yada herhangi bir garsona, “Örn : 14 Numaralı Masa’nın Siparişi Hazır!” uyarısı gönderilir, uyarı sistemi ses ve görüntü ile garsona bildirilerek masanın siparişinin hazır olduğu ve teslim alınması gerektiği bilgisini göndererek ürünün hızlı ve sorunsuzca teslim edilmesine olanak tanıyarak müşterinizi bekletmeme ve siparişim gecikti gibi işletmelerin genelde karşılaştığı sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Neden Andorid Sistemi Kullanmalıyım?

android-logo-300x300Android tablet yada telefonlar uygun fiyatları sebebiyle en çok tercih edilen cihazlar arasında yer almaktadır.
Android cihazların şarj süreleri yoğun kullanım durumuna bağlı olarak 24-40 saat arasında değişmektedir, bu süre el terminallerinde ortalama 8-12 saat arasında olduğundan android cihazlardan 1 tanesi, 2 el terminali işini yapabilmektedir.
Android cihazlar işletim sistemleri ve kullandıkları işlemciler sayesinde el terminallerine nazaran çok daha hızlı ve güvenilirdir, googleplay’de bulunan uygulamar ile desteklenerek otomatik yedekleme ve bir çok ek özellik “ücretsiz olarak sağlanabilmektedir.

Android tablet ve telefon maliyetleri 150-600TL arasında değişirken, el terminali fiyatları 2000-4000TL arasında değişmekte ve işletmenizde çok yüksek maliyetlere sebep olmaktadır.

Android tablet & telefonları kullanacak personele eğitim vermeye bile gerek kalmadan kullanımını sağlamak çok kısa süreler alırken, el terminalleri compact işletim sistemleri nedeni ile detaylı eğitim ve kullanım alanları hakkında bilgilendirme yapılması zorunludur, bu sebepten el terminali kullanacak personele uzun saatler eğitim verilmektedir.

Android tablet & telefonlar multitouch ve hassas dokunmatik ekranları sebebiyle rahat ve konforlu bir kullanım sağlarken, el terminalleri touchpen denilen kalemler yordamı ile kullanılmakta, bu kalemler kaybolduğunda personel normal kalem yada sivri uçlu aletlerle cihazı kullanmaya çalışarak ekranına kalıcı hasarlar verebilmektedirler.

Android cihazların “Wi-Fi” çekim kapasiteleri açık ve kapalı alanlarda ortalama 100-200MT arasında değişim gösterirken, el terminali çekim güçleri ortalama 30-40MT arasında değişmektedir, bu sebepten el terminalleri kullanım esnasında bağlantı kopmalarına ve kritik veri kayıplarına sebep olmaktadır.

Burada bu kıyaslamalar gibi yüzlerce kıyaslama yapılabilir, fakat biz kısaca kritik işlemleri anlatmak istedik. İşletmenizde %100 performans ve hatasız işlem yapmak için android tablet & telefonlar kesinlikle kullanılması çok daha sağlıklı ve zorunlu cihazlar arasında bulunmaktadır.

Android Adisyon Sistemi Çalışma Şeması

Aşağıdaki resme tıklayarak büyük halini görebilirsiniz.

restoran_sema

Zirve Andoresto İle Sizde Hayatınızı Kolaylaştırın

waiter-195x300İlerleyen teknolojiyi yakalamak ve müşteri taleplerine cevap verebilmek adına Restoran, Cafe , Bar, Tatil Köyü, Fast Food zincirleri gibi işletmelerde alınan siparişlerin hızlı bir şekilde müşteriye ulaşması için özel olarak tamamen Türk yazılımcılar tarafından online çalışma mantığında hazırlanan Zirve Androresto Yazılımı; geniş kapsamda stok tutma ve maliyet analizi yaparak işletmelerin karlılık analizleri, personel performansı ölçümü vb. gibi bir çok raporu sistem üzerinden görmenizi sağlar. Türkiye’de ilk defa bizim tarafımızdan yapılmış Tablet PC ve Cep Telefonu entegrasyonu ile daha modern görünüm, hesaplı fiyatı ve uzun şarj süresiyle işletmenize büyük avantaj sağlar. 

Paket servislerinizde Caller Id cihazının yardımı ile telefonla alınacak olan siparişlerde ekranda telefon eden kişinin Ad, Soyad, Adres ve Telefon Numarası gibi bilgiyi hızlıca ulaşarak seri bir şekilde sipariş almamızı sağlar. Masa siparişleri ve Self servisli satışlarda Menü üzerinden kolay bir şekilde sipariş alınarak; ödemeyi Nakit, Kredi Karti, Yemek Fişi veya müşteri hesabına yazma gibi birçok ödeme şeklinde alınarak kolay bir şekilde takip yapılmasını sağlar. Kasa bölümünden bu satışların türleri ve toplamları raporları kolay bir şekilde alılabilir. Müşterilerinize restorana gelmeden masa rezervasyonu yapabilirsiniz. Böylece müşteri memnuniyeti sağlayabilirsiniz. Sistem bulunduğu restorandaki personelin bilinçlenmesini, işletmecisinin ise rahat etmesine olanak sağlamaktadır. Sisteme internet üzerinden uzaktan bağlanarak o anki restoran durumu görülebilir ve geçmiş raporlar kontrol edebilir. Bu şekilde merkezden şubelerin kontrollerini yapabilirsiniz. 

Zirve Androresto Yazılımı; Restoranınıza çağdaş bir görüntünün yanı sıra müşterilerinizin gözünde prestij sahibi olmanızı sağlayacak ve restoran içerisindeki çalıntı, kaybolma, gereğinden fazla iptal ve ikramları sistem üzerinden takip etmenizi sağlayarak uzun vadede firmanıza kazanç sağlayacaktır. 

restoran-otomasyonu-ipad-ipodSiparişlerinizi takip etmek,
Mutfak iş emirlerini düzene sokmak,
Adisyon sistemini kurmak,
Stoklarınızı izlemek, Cironuzu takip etmek,
Telefon çağrılarını hızlı cevaplamak,
Kasa hareketlerinizi görmek istiyorsanız…

MUTLAKA BİZİ ARAYIN